MÖBLER / Skåp & hyllor / Skåp 5016162

nr 501 6162

Skåp

med lådinredning, A.TH.Ohlssons snickerifirma, 40-tal, alm, längd: 110, djup: 38, höjd: 89 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 december 2007
kl 16:06:11

16/12 18:11:09 1      Vinnande bud

Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor